Як держава робить стимули чи "стимули" для розвитку високоманеврової генерації (ВМГ). Частина 3

Як держава робить стимули чи "стимули" для розвитку високоманеврової генерації (ВМГ).

Частина 3:

Де знайти резерви в існуючій генерації? Зараз на ринку енергетики працюють біогазові станції сумарної потужністю сотні МВт. Точна потужність ДП "ГАРАНТОВАНИЙ ПОКУПЕЦЬ" наразі не афішується. Ці станції працюють за "зеленим" тарифом та рівним графіком видають електроенергію в мережу протягом всієї доби. Працювати за "зеленим" тарифом станціям залишилось 5 років. Великою перевагою біогазових електростанцій є повна автономність від зовнішнього джерела палива (наприклад, природного газу) та високоманевреність. Цей ресурс можна використати для швидкого нарощування потенціалу ВМГ! Для цього необхідно запровадити зміни до нормативних документів (Кодексу системи передачі, Правил ринку тощо) в частині роботи на ринку допоміжних послуг, а саме:
- режим готовності до роботи біоВМГ може бути 24 години на добу, а режим фактичної роботи не більше 8 годин (для покриття піків навантаження);
- зробити спецтариф на 5 років для біоВМГ. Власники біоВМГ зможуть накопичувати біогаз протягом 16 годин для того щоб працювати у вранішні та вечерні піки навантаження (4+4 год). З урахуванням зазначеного можна зробити реконструкцію станцій та збільшити потужність генерації в три рази! Виконати реконструкцію біогазових електростанцій можна значно швидше ніж будувати нові генеруючі об'єкти, і таким чином держава зможе швидко отримати ~0,5 ГВт біоВМГ. Зараз саме час для нетривіальних рішень!


 

 

 

Детальніше https://iknet.com.ua/uk/article/visokomanevrova-generacia


02.05.2024