Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) України, встановила "зелений" тариф на електроенергію, вироблену Тузлівською вітровою електростанцією (ВЕС), що входить до складу Вітрового парку "Очаківський" (Миколаївська область). Відповідне рішення регулятор прийняв на своєму засіданні вчора.
НКРЕ вперше розглянула питання надання "зеленого" тарифу ліцензіату з розрахунком питомої ваги сировини, матеріалів, основних засобів, робіт, послуг українського походження у вартості будівництва об’єктів електроенергетики, які виробляють електричну енергію з використанням відновлюваних джерел енергії.
За розрахунками ТОВ "Українська будівельна експертиза", наданими регулятору, "місцева складова" Тузлівської ВЕС складає 16,8%.
При загальній вартості спорудження станції у 213 млн. грн., на українські товари, роботи і послуги витрачено 34 млн. грн.
Тузлівська ВЕС обладнана п’ятьма вітрогенераторами потужністю 2,5 МВт виробництва компанії Fuhrländer. За розрахунками НКРЕ, собівартість виробництва електроенергії на ній складе близько 106 коп. за 1 кВт-год без ПДВ.
У червні поточного року, НКРЕ відмовилася встановити "зелений" тариф на електроенергію, яка виробляється Тузлівською ВЕС, через відсутність порядку розрахунку "місцевої складової". Оскільки будівництво ВЕС почалося після 1 січня 2012 року, обов’язковий рівень "місцевої складової" для неї –15%.
Як зазначали раніше в НКРЕ, наразі для оцінки "місцевої складової" наявні всі умови. Зокрема, була прийнята постанова Кабінету Міністрів України №858, яка врегулювала питання сертифікатів походження товарів, а 2 жовтня в Міністерстві юстиції за №1678/21990 була зареєстрована постанова НКРЕ від 15 червня 2012 року №749 про порядок визначення "місцевої складової".
Нагадаємо, що уряд уповноважив Мінрегіонбуд розробити критерії для відбору експертних організацій, які визначатимуть "місцеву складову" в об’єктах відновлюваної енергетики. Про це говориться в постанові Кабінету Міністрів України №878 від 24 вересня 2012 року. Також в постанові зазначається, що інформація про такі експертні організації оприлюднюватиметься Мінрегіонбудом на офіційному веб-сайті. Крім цього, в рішенні уряду передбачається, що в разі виникнення потреби визначення "місцевої складової", для підтвердження їх українського походження на митній території України застосовуються сертифікати походження товарів, які видаються Торгово-промисловою палатою України або регіональними торгово-промисловими палатами.
Джерело: "Українська енергетика"
22.08.2016