Враховуючи тенденцію постійного зростання тарифів на енергоносії, пропонуємо декілька варіантів зменшення витрат населення на спожиту електроенергію.

1. Перш за все – це багатотарифний облік електричної енергії.

Мало хто знає, що споживач має право за власною ініціативою переходити з однотарифного на багатотарифний облік, за яким вартість спожитої електроенергії безпосередньо залежить від часу доби.

багатотарифний облік електричної енергіїДля розрахунку вартості спожитої електроенергії за багатотарифним обліком застосовуються відповідні тарифні коефіцієнти. В таблиці наведено тарифні коефіцієнти та тривалість періодів їх застосування:

Період часу нічний денний напівпіковий піковий
Двозонні тарифи
Тарифні коефіцієнти 0,5 1,0 - -
Тривалість періоду, год 8 16 - -
Тризонні тарифи
Тарифні коефіцієнти 0,4 - 1,0 1,5
Тривалість періоду, год 8 - 11 5

Як видно, побутовий споживач при переході, наприклад, на двозонний облік електроенергії отримує лише переваги, а саме – 50% знижку на електроенергію, спожиту в нічний період доби. При цьому денний тариф лишається незмінним.

Зазначимо, що для побутового споживача доцільність застосування диференційованого обліку визначається можливістю споживання електричної енергії в нічний період доби. Оптимального економічного ефекту можна досягти при поєднанні багатотарифного обліку та використання в денний період обладнання, що не споживає електричну енергію із зовнішньої мережі:

графік обліку електроенергії

•    акумулюючий тепловий бак;
•    тепловий акумулятор (керамічна батарея);
•    газовий котел/бойлер;

або незалежних джерел теплової та/або електричної енергії:

•    сонячні колектори;
•    сонячна теплова станція;
•    сонячна електростанція.

2. По-друге – це застосування тарифу для електроопалення.

Відповідно до чинного законодавства, для побутових споживачів, які використовують електричну енергію для опалення приватних будинків (квартир), передбачено застосування стимулюючого тарифу.

Тариф на електроенергію в коп. за 1 кВт∙год з ПДВ на опалювальний період 2017-2018 рр. складатиме:

Для населення:
за обсяг, спожитий до 100 кВт∙год електроенергії на місяць 90
за обсяг, спожитий понад 100 кВт∙год електроенергії на місяць 168
Для населення, яке проживає в будинках, обладнаних електроопалювальними установками:
за обсяг, спожитий до 3000 кВт∙год електроенергії на місяць 90
за обсяг, спожитий понад 3000 кВт∙год електроенергії на місяць 168

Розглянемо розрахунок орієнтовної вартості електроенергії для населення з використанням звичайного тарифу, двозонного тарифу та двозонного із застосуванням стимулюючого тарифу на електроопалення.

За умови правильного розподілення добового споживання електроенергії та застосовуючи багатотарифний облік, можливо значно заощадити кошти, а поєднання багатотарифного обліку та стимулюючого тарифу на електроопалення забезпечує ще більше заощадження.

Звертаємо увагу на те, що застосування стимулюючого тарифу потребує встановлення багатотарифного обліку електроенергії та використання електроопалювальних установок для опалення Вашого житла (електричний котел, електроконвектор, тепловий насос, електрична тепла підлога тощо).

Для отримання стимулюючого тарифу необхідно:

•    виконання проекту Внутрішнього електрообладнання житлового будинку (далі – Проекту) та погодження його у відповідній організації;
•    отримання Дозволу (на підставі погодженого Проекту) на застосування електроопалювального обладнання для переходу на стимулюючий тариф;
•    внесення змін до діючого Договору про користування електричною енергією (на підставі вищезазначеного Дозволу).

 

Звертайтеся до нас, і ми допоможемо Вам заощадити!

Прості рішення складних завдань