Net Energy Metering

Net Energy Metering – концепція механізму генерації "чистої" енергії для власних потреб, економічно доцільне поєднання відновлювальних джерел енергії з енергосистемою, а також один із напрямків впровадження технологій Smart Grid.
Розподілена генерація та створення сегменту проз’юмерів (споживачів електроенергії, що приєднані до мережі розподілу і мають власні потужності для генерації електроенергії) є важливими складовими для сталого розвитку енергетичного сектору країни. Зазначений механізм розподіленої генерації енергії існує в багатьох країнах світу та має низку переваг.

Net metering передбачає виробництво енергії з відновлюваних джерел для власних потреб з можливістю постачання в енергомережу надлишкової енергії з подальшим споживанням її в зручний час. Тобто кожен споживач може стати проз’юмером, зокрема споживати та генерувати електроенергію з відновлюваних джерел енергії без "зеленого" тарифу в обсязі, який забезпечить власні потреби.
Умови функціонування net metering:

  • якщо проз’юмер виробив менше енергії, ніж спожив, то різниця сплачується за поточним тарифом споживання;
  • якщо проз’юмер виробив більше енергії, ніж спожив, то цей надлишок згенерованої енергії, відданої у мережу, може бути використаний у наступних періодах.

Оскільки не має значення, коли енергія генерується або використовується, вплив генеруючих кіловат-годин (кВт·год) особливо помітний для сонячної енергії, що генерується днем, і енергії вітру, що генерується вночі.
В цілому, більшість проз’юмеров виробляють надлишок електроенергії в літні місяці і використовують більше електроенергії з мережі взимку. З урахуванням цього проз’юмер буде накопичувати додаткові кредити в літні місяці, щоб скористатися ними вночі і в зимові місяці, коли вони знадобляться. Тобто при виборі правильної концепції обсягів споживання та генерації система може генерувати достатньо енергії, щоб покривати загальне споживання електроенергії об'єкту протягом року.
Використання механізму net metering дозволить учасникам ринку електричної енергії України бути більш енергоефективними, заощаджувати витрати на енергоресурси та зменшувати вплив на довкілля. Заохочуючи вироблення електроенергії поблизу точки споживання, net metering також знижують навантаження на системи розподілу і зменшують втрати під час передачі та розподілу електроенергії на великі відстані.
ІКНЕТ в рамках впровадження механізму net metering пропонує наступні послуги:

  • розгляд та аналіз схеми підключення об'єкту до зовнішніх електричних мереж;
  • визначення технічної можливості та економічної доцільності використання net metering;
  • розробка та погодження проєктно-кошторисної документації;
  • підбір генеруючого та електротехнічного обладнання;
  • виконання будівельно-монтажних робіт;
  • введення об'єкту в експлуатацію.

Якщо на Вашому об'єкті відсутнє джерело генерації (сонячні панелі або вітрові установки) але у Вас є бажання впровадити net metering ми допоможемо Вам визначитися чи можливо це зробити саме на Вашому об'єкті та який зиск Ви з цього матимете та, у разі позитивного висновку, пропонуємо повний комплекс послуг з реалізації проєкту.