На Київщині, вперше в Україні, електроенергію будуть добувати із сміття

На Київщині, вперше в Україні, електроенергію будуть добувати із сміттяГолова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Присяжнюк побував у с.Підгірці Обухівського району, де ознайомився з унікальною новозбудованою електричною станцією, що вироблятиме електроенергію зі шкідливих газів, які утворюються при розкладанні сміття.

На полігон твердих побутових відходів №5 зберігається понад 10 мільйонів тонн сміття. Ці відходи виробляють біогаз - на половину з метану, на половину з вуглекислого газу. За останні роки головною екологічною проблемою було те, що на полігоні щорічно виробляється понад 50-т тонн газу, який поглинає атмосфера.

З веденням в експлуатацію електростанції зі шкідливих відходів будуть виробляти електричну енергію. Вже сьогодні на полігоні пробурили 42 свердловини. За допомогою насосної станції створюється вакуум, де накопичується біогаз, який подається в біогенераторну установку і переробляється в електроенергію.

Сьогодні електростанція працює в тестовому режимі, але працівники обіцяють пустити струм у загальну мережу через 2-3 тижні. Така унікальна установка виробляє близько 450 кіловат енергії на годину. На цьому ж полігоні сміття вистачить на 15 років роботи такої електростанції.

- Вперше на Україні ми почали виробляти струм з побутових відходів. Ми будемо вивчати можливість інших полігонів, які теж багато років служили, як звалище для сміття. Я за те, щоб на території великих міст, біля яких знаходяться подібні сміттєзвалища, поставити обладнання та видобувати електричну енергію, - зазначив Анатолій Присяжнюк.

На Київщині заплановано побудувати принаймні 5 електростанцій на біогазі. Три із них - в Бориспільському, Білоцерківському та Броварському районах.

На Київщині, вперше в Україні, електроенергію будуть добувати із сміття На Київщині, вперше в Україні, електроенергію будуть добувати із сміття На Київщині, вперше в Україні, електроенергію будуть добувати із сміття

 

Джерело: Прес-служба Київської ОДА


22.08.2016