Починаючи з 2019 року будь який суб'єкт господарювання може стати учасником ринку електроенергії та здійснювати купівлю та/або продаж електроенергії.

ІКНЕТ надає послуги з отримання відповідного статусу учасника ринку (виробник, постачальник, споживач тощо) та здійснює повний комплекс заходів для організації діяльності учасника на ринку електричної енергії.

Учасниками Ринку  є:

Виробник електроенергії – здійснює виробництво електроенергії. Будь який суб'єкт господарювання, який отримав ліцензію з виробництва електричної енергії.

Енергопостачальник – продає електроенергію за договором постачання електроенергії споживачу. Будь який суб'єкт господарювання, який отримав ліцензію на постачання електричної енергії споживачу.

Трейдер – здійснює купівлю електроенергії виключно з метою її перепродажу, крім продажу за договором постачання електроенергії споживачу. Будь який суб'єкт господарювання, який отримав ліцензію з перепродажу електричної енергії (трейдерської діяльності).

Оператор системи передачі (ОСП) – відповідальний за експлуатацію, диспетчеризацію, забезпечення технічного обслуговування, розвиток системи передачі та міждержавних ліній електропередачі. Функції ОСП виконує НЕК "Укренерго" відповідно до ліцензії з передачі електричної енергії.

Оператор системи розподілу (ОСР) – відповідальний за безпечну, надійну та ефективну експлуатацію, технічне обслуговування та розвиток системи розподілу. Функції ОСР виконують відповідні обленерго відповідно до ліцензії з розподілу електричної енергії.

Оператор ринку – забезпечує функціонування ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового ринку та організацію купівлі-продажу електроенергії на цих ринках. Новостворене підприємство ДП "Оператор ринку".

Гарантований покупець – купує електроенергію у виробників, яким встановлено "зелений" тариф. Новостворене підприємство ДП "Гарантований покупець".

Споживач – купує електроенергію для власного споживання.

Прості рішення складних завдань