Компанія ІКНЕТ готова розробити концепцію та реалізувати "під ключ" проект оптимізації затрат на електроенергію для Вашого підприємства:

 

зниження витрат на електричну енергію

 

 • Придбання електроенергії у Постачальника електроенергії за нерегульованим тарифом (ПНТ)

  Більша частина підприємств України являються споживачами постачальників електроенергії за регульованим тарифом в особі Обленерго. Такі підприємства купують електроенергію за роздрібними тарифами, які встановлюються державою щомісячно.

  Перехід підприємств на придбання електроенергії за нерегульованим тарифом дає йому можливість купувати електроенергію за оптовими цінами в Оптовому ринку електричної енергії (ОРЕ), що змінюються щогодини.

  Економія коштів на електроенергію досягається у випадку, якщо години максимального електричного навантаження підприємства співпадають з годинами мінімальних цін на ОРЕ.

   

  економія витрат не електроенергію

   

  Варіанти переходу Споживача до ПНТ:

  • придбання електроенергії у діючого ПНТ на ринку, з урахуванням його націнки на послуги як посередника;
  • придбання електроенергії в ОРЕ напряму на правах ПНТ. Підприємство має право поєднувати основні види діяльності з постачанням електроенергії за нерегульованим тарифом.

  Послідовність організації ПНТ

   

  послідовність організації ПНТ

 • Переведення підприємства на більш високий клас напруги

  Тарифи на електроенергію для споживачів різних класів напруги суттєво відрізняються.

  Для юридичних осіб:

  • 1-го класу напруги - 150,54 коп./кВт·год з ПДВ;
  • 2-го класу напруги - 171,66 коп./кВт·год з ПДВ

  тарифи на електроенергію для юридичних осіб

   

  Відповідно, для оптимізації витрат на споживання електроенергії підприємства можливий перехід з 2-го на 1-ий клас напруги за умови зміни схеми приєднання підприємства до зовнішніх електричних мереж.
  Економія коштів при цьому складе більше 1,5 млн. грн./рік на кожній 1 МВт·год споживаної потужності при роботі підприємства 8000 годин в рік.

 • Багатотарифний облік електричної енергії

  Значна кількість підприємств на даний момент розраховуються за електроенергію за єдиним тарифом незалежно від того, в який період доби ця енергія була взята з мережі. З метою забезпечення рівномірного навантаження енергетичної системи протягом доби були введені диференційовані за періодами часу тарифи на споживання електричної енергії.

  Відповідно до діючого законодавства України, для кожного часу встановлено такі тарифні коефіцієнти та тривалість періодів:

   

  диференційований за періодами часу тариф

  Період часу нічний денний напівпіковий піковий
  Двозонні тарифи
  Тарифні коефіцієнти 0,35 1,8 - -
  Тривалість періоду, годин 8 16 - -
  Тризонні тарифи
  Тарифні коефіцієнти 0,25 - 1,02 1,8
  Тривалість періоду, годин 7 11 - 6

  Найбільш доцільно застосовувати багатотарифний облік в поєднанні з акумуляційним обладнанням та автоматикою, що дозволяє керувати навантаженням.
  Впровадження диференційованого обліку електричної енергії на підприємстві, в залежності від графіку споживання, дозволяє знизити витрати до 65%.

Прості рішення складних завдань