Ринок електроенергії України

Ринок електроенергії України стрімко змінюється . За кількістю інвесторів, які відвідують нашу країну нас ні з ким порівняти. Інвестори уважно вислуховують від фахівців нашої компанії пояснення, про те, як можна реалізувати проекти енергетики в нашій країні. Ми, по суті, ділимося досвідом.

Коли вони задають питання про алгоритм реалізації інвестиційного проекту, наші фахівці консультують можливих партнерів. Найбільшим блоком інформації ставати регуляторний блок. Тобто, ми пояснюємо, як з точки зору проходження процедурної частини, швидше можна приступити до реалізації таким чином, щоб після закінчення реалізації проекту отримати позитивний результат. У будь-якому випадку, позитивний результат будь-якого проекту, - це отримання прибутку. Бажання і фінанси, наших потенційних партнерів, і наші знання як експертів, це тільки частина можливостей, які є в наявності. Інвестор не хоче витрачати час, який коштує грошей. Тому прослухавши довгу "лекцію" про алгоритм реалізації, інвестори роблять висновки. Висновки не завжди позитивні. Вихід із ситуації, один. Нам необхідна допомога держави. Допомога повинна виражатися тільки в одному, - створення спрощеної схеми реалізації проектів енергетики. Бажано створення і ініціалізація програм національного рівня для підтримки в реалізації проектів енергетики.

Для порівняння, нижче, ми розповімо про програми, які успішно реалізовані. Наприклад, програма, яка спрямована на розвиток сонячної енергетики, над якою працюють офіційні організації США в площині вирішення проблем ринку енергетики їхньої країни.

Інформація з сайту Міністерства енергетики США.

DOE - U.S. Department. Ініціатива "SunShot"

Мета програми - розвиток сонячної енергетики до 2030 року "SunShot".

Програма "SunShot" працює в напрямку нових цільових показників вартості сонячної енергії на 20-30 рік, елементи програми впроваджуються по всій країні і працюють таким чином, щоб зробити технологію і її впровадження, швидше, простіше і доступніше для громадян Америки. Ініціатива Міністерства енергетики США "SunShot Initiative" є національною програмою, яка враховує прагнення підтримати адаптацію технології сонячної енергії, зробивши сонячну енергію доступною для всіх американців за допомогою досліджень і розробок у співпраці з державними та приватними партнерами. Ініціатива "SunShot" фінансує спільні дослідження, розробки, демонстрацію і реалізацію роботи приватних компаній, університетів, державних і місцевих органів влади, некомерційних організацій і національних лабораторій для того, щоб знизити вартість сонячної енергії.

У 2011 році, коли була ініційована програма "SunShot", основною метою якої було рішення задачі, щоб сонячна енергія стала конкурентоспроможною за вартістю по відношенню до традиційних джерел електроенергії до 2020 року, без урахування субсидій.

У зв'язку з цим був встановлені наступні показники витрат:

0,07 дол. США за кВт для комерційних сонячних станцій;

0,06 дол. США за кВт для приватних сонячних станцій.

У травні 2016 року, в рамках програми "SunShot", була випущена серія з восьми наукових робіт, в яких висвітлювався прогрес реалізації програми. Було встановлено, що всього за п'ять років реалізації програми, сонячна енергетика досягла 70% прогресу в досягненні цілей 2020 року. Що дало можливість визначити нові цілі, вже після 2020 року.

У листопаді 2016 року, в рамках програми "SunShot", було оголошено про подальші цільових показниках витрат, які повинні бути досягнуті до 2030 року:

0,04 дол. США за кВт для комерційних сонячних станцій;

0,05 дол. США за кВт для приватних сонячних станцій.

Ці цільові показники вартості визначають подальші кроки в рамках програми "SunShot". А саме, програми стимулювання "сонячного" ринку країни, а також стимулювання використання сонячної енергії. Оскільки вартість сонячної енергії в США знижується, це означає, що більше людей і організацій, можуть скористатися чистою і доступною потужністю, яку забезпечує сонячна енергія.

Про організацію. Структура.

Ініціатива "SunShot" управляється Відділом сонячної енергетики (SETO), а також є основним офісом в Міністерстві енергетики США (DOE), який фінансує інновації в області сонячної енергетики.

Нагляд здійснюється Управлінням з енергоефективності та поновлюваних джерел енергії (EERE). Директором "SunShot Initiative" є доктор Чарлі Гей.

Ініціатива "SunShot" складається з п'яти підпрограм:

Фотоелементи (Photovoltaics)

Підпрограма фотоелементи "SunShot" працює з промисловістю, науковими колами, національними лабораторіями та іншими урядовими агентствами для просування сонячної фотоелектричної енергії. Ця команда підтримує дослідження і розробки, щоб інтенсивною ходою просувати технологію PV, підвищуючи ефективність, енергоспоживання, надійність і забезпечуючи зниження виробничих витрат. Історія розвитку програми "SunShot" охоплює роботу на ранніх етапах досліджень сонячних елементів за допомогою комерціалізації технологій, в тому числі роботу над матеріалами, процесами, структурою пристроїв і характеристиками.

Концентрація сонячної енергії (Concentrating Solar Power)

Підпрограма "SunShot" для концентрування сонячної енергії (CSP) підтримує розробку нових технологій CSP, які допоможуть знизити вартість, підвищити ефективність і забезпечити більш надійну продуктивність в порівнянні з існуючими технологіями. Ці проекти демонструють нові концепції технологій в роботі колекторів, приймачів, теплових сховищ, теплоносіїв і підсистем силового циклу, а також технологій, які знижують витрати на експлуатацію та управління. Підпрограма CSP найбільше зацікавлена ​​в трансформаційних концепціях з можливістю подолання існуючих бар'єрів продуктивності, таких як обмеження продуктивності і температури.

Системна інтеграція (Systems Integration)

Підпрограма інтеграції систем "SunShot" працює, щоб забезпечити широкий розвиток безпечної, надійної і економічно ефективної сонячної енергії в електроенергетичній мережі країни шляхом усунення пов'язаних з цим технічних проблем і нормативних вимог. Група системної інтеграції зосереджена на дослідженнях і розробці економічно ефективних технологій і рішень, які забезпечують стійку і цілісну інтеграцію сотень гігават сонячної енергії в енергосистему.

Супутні витрати (Soft Costs)

Підпрограма "Супутні витрати" "SunShot" працює над розробкою стратегій і рішень, які безпосередньо знижують витрати і перешкоди для доступу до систем сонячної енергії і їх реалізації. Підпрограма підтримує лідерів на місцевому рівні в розробці інноваційних стратегій і рішень, які прискорюють роботу, за принципом - "дешевше і простіше". Програми, що фінансуються "SunShot", створюють мережу для підтримки розробки та поширення перевірених і ефективних програм, які встановлюють чіткі шляхи сталого розвитку програм використання технології в США.

Технологія для ринку (Technology to Market)

Технологія "SunShot" для просування підпрограм ринку дозволяє перевести на ринок нові сонячні технології та бізнес-моделі. Технологія виходу на ринок націлена на два істотних пробілу в фінансуванні: фінансування розвитку комерційних прототипів і фінансування комерційного розширення. Підпрограма фінансує проекти, спрямовані на інновації в області сонячної енергетики, енергомереж, технологічних показників, ланцюжки поставок і виробництва. Підпрограма також підтримує інноваційну розробку бізнес-платформ.

Цікава інформація. Структура працює і дає результати. На наш погляд, найбільш актуальна робота підпрограми - "Супутні витрати", а саме стратегії і рішення за принципом - "дешевше і простіше".